Netatmo Pro: Smart Exteriérová kamera

Exteriérová kamera Netatmo Pro s pripojením na Wi-Fi so smart detekciou a svietidlom je ideálnym riešením pre bezpečnosť v rodinných domoch alebo chalupách. Inštaluje sa jednoduchým pripojením na 230 V do 30 minút. Integrované 12 W stmievateľné LED svietidlo umožňuje inštalovať kameru napríklad namiesto klasického svietidla v záhrade. Smart senzor pohybu rozlišuje tvary - ľudí, autá, zvieratá a iné objekty - a umožňuje tak prispôsobené a presné notifikácie o tom, čo sa deje vonku. Kameru spárujete v aplikácii a jednoducho ovládate smartfónom alebo tabletom.

 

Legrand a Netatmo

Firma Legrand je jeden zo svetových lídrov v oblasti vypínačov a zásuviek, istenia a distribúcie elektrickej energie. Akvizícou francúzskej spoločnosti Netatmo v roku 2018 Legrand výrazne posilnil svoju pozíciu v oblasti smart riešení. Značka Netatmo je na trhu známa od roku 2011. Inovatívne IoT (Internet of Things) produkty Netatmo sú štandardne pripojené na Wi-Fi, dajú sa ovládať smartfónom a vďaka jednoduchosti a spoľahlivosti si získali obľubu u koncového spotrebiteľa.
 
Legrand na slovenský trh prvýkrát priamo uvádza v roku 2020 Netatmo produkty pod značkou Netatmo Pro, ktoré sa od klasickej rady Netatmo odlišujú najmä dlhšou 4-ročnou zárukou v štandardnom prevedení. Zámerom Netatmo Pro je zároveň rozšíriť komplexné smart riešenia obľúbeného radu vypínačov a zásuviek Valena Life s Netatmo a vstupných video systémov Bticino s Wi-Fi pripojením. Inštalácia produktov Netatmo je relatívne jednoduchá aj pre koncového spotrebiteľa. Profesionálnym elektrikárom zase Valena Life s NetatmoNetatmo Pro produkty umožňujú ponúknuť komplexnú elektrickú inštaláciu rozšírenú o smart riešenia a vytvoriť tak výrazne väčšiu pridanú hodnotu.


Notifikácie a smart detekcia

Netatmo Pro Smart exteriérová kamera rozpoznáva ľudí, autá, zvieratá a iné objekty. Vďaka smart detekcii si v aplikácii Netatmo Security pre Android alebo iOS môžete nastaviť, či máte záujem o notifikácie pri každom pohybe alebo iba vo vybraných situáciách. Ak nie ste doma a príde kuriér, stará mama alebo zlodej, Netatmo Pro kamera vám môže odoslať presnú informáciu o pohybe človeka. Keď spíte na chalupe a na pozemku sa pohybuje zviera, Netatmo Pro smart exteriérová kamera vašu rodinu nevystraší neidentifikovaným hlásením. Ľudí, autá aj zvieratá rozpoznáva spoľahlivo aj v noci, kedy využíva infračervené videnie na diaľku až 15 metrov. 

Aplikácia Netatmo Security umožňuje definovanie takzvaných Alert Zones, tedá konkrétnych oblastí v zornom poli kamery, pre ktoré nastavenia platia, respektíve ktoré má ignorovať. Funkciu využijete ak napríklad kamera sníma aj časť verejnej cesty a informácie o pohybe na nej vás nezaujímajú.

Notifikácie posiela kamera v reálnom čase. Všetky pohyby zároveň ukladá na microSD kartu s úložiskom 32 GB a umožňuje prehrať záznam kedykoľvek neskôr. Netatmo ponúka možnosť ukladania záznamov pohybov aj na osobný Dropbox účet alebo osobný FTP server, čím je úložisko v praxi neobmedzené. Dôležité záznamy sa dajú jednoducho stiahnuť aj do smartfónu priamo z aplikácie.

Monitorovanie kamerou sa dá v aplikácii Netatmo Security vypnúť na určitý čas. Rovnako sa dá aktivovať a deaktivovať mikrofón.
 

LED svietidlo

Exteriérová kamera Netatmo Pro disponuje stmievateľným LED svietidlom s výkonom 12 W a plne nahrádza záhradné osvetlenie. Svietidlo sa zapína automaticky pri pohybe. Tak ako pri nastavení monitorovania kamery, aj pre svietidlo je možné nastaviť typy objektov, na ktoré má pohybový spínač reagovať zapnutím svetla. Nastavte napríklad zapínanie svetla, keď prechádzajú večer okolo ľudia, ale vypnite reakcie na zvieratá. Alternatívne je možné nastaviť LED svietidlo pre trvalé zapnutie osvetlenia po zotmení, napríklad keď trávite čas na záhrade pri grile. Svietidlo nie je možné ovládať lokálne vypínačom alebo stmievačom, pretože by ste odpojili napájanie celého prístroja vrátane kamery.
 

Technické parametre a inštalácia

Smart kamera Netatmo Pro sa zapája ako obyčajné svietidlo, vyžaduje stály prívod 230 V. Je určená do exteriérového prostredia s krytím IP 66. Smart kameru so svietidlom je ideálne umiestniť do výšky 2,5 - 4 metra. Sklon kamery je možné nastaviť horizontálne aj vertikálne pre ideálny uhol snímania vo vašom prostredí. V prípade potreby sa Netatmo kamera dá inštalovať aj vertikálne otočená o 180°. V aplikácii následne zvolíte rovnaké otočenie obrazu snímania o 180°. Full HD rozlíšenie a infračervené videnie garantujú kvalitný obraz vo dne aj v noci do vzdialenosti 20 metrov, respektíve 15 metrov.

Netatmo Pro kamera vyžaduje pripojenie k súkromnej Wi-Fi sieti s minimálnou prenosovou rýchlosťou dát 25 kB/s. Verejné Wi-Fi siete nie sú podporované.

Aplikácia Netatmo Security je zadarmo dostupná pre Android a iOS. Nastavenie a spárovanie Netatmo Pro kamery je intuitívne a nevyžaduje žiadne IT vedomosti. Smart kameru Netatmo Pro môžete spárovať s vašim hlasovým asistentom Apple Siri alebo Google Assistant pre pohodlné ovládanie hlasom. Netatmo Pro podporuje ovládanie aj cez webový prehliadač Chrome, Safari, Firefox a Internet Explorer, takže online prístup k smart zariadeniu máte okrem smartfónov a tabletov aj cez počítač.

Prístup k zariadeniam Netatmo Pro má užívateľ cez vlastný účet v aplikácii Netatmo Security. K rovnakému zariadeniu môžu v prípade potreby pristupovať viaceré nezávislé účty. Používateľ Netatmo, ktorý zariadenie inštaloval, jednoducho udelí prístup k smart zariadeniu aj iným uživateľom, v praxi napríklad členom rodiny.
 
POPIS PRODUKTU  
Svietidlo 12 W
Stupeň krytia IP 66
NAPÁJANIE A POŽIADAVKY  
Napájanie 100 - 240 V
Pripojenie Bezdrôtové: Wi-Fi
KAMERA A DETEKCIA  
Video senzor 4 MP
Rozlíšenie videa Full HD 1080p
Dosah detekcie 20 m
Infračervené videnie 15 m
Zorný uhol 100°
Digitálne priblíženie 8x
Mikrofón áno
ÚLOŽISKO  
Vstavaná pamäť microSD 32 GB
Externá pamäť Dropbox / FTP server


Komplexný bezpečnostný systém

Podľa Netatmo sa 70 % vlámaní do nehnuteľností stane cez dvere, zatiaľ čo 25 % vlámaní prebieha vďaka vstupu cez okno. Monitorovanie viacerých zón v okolí nehnuteľnosti môže mať preto praktický význam pri ochrane majetku. Pridaním viacerých exteriérových kamier Netatmo Pro je možné extrémne jednoducho vytvoriť komplexný smart systém bezpečnosti dostupný online kedykoľvek cez smartfón, tablet alebo internetový prehliadač. Smart interiérová kamera Netatmo Pro s rozpoznávaním tváre dokáže bezpečnostný systém rozšíriť aj o vnútorné plochy a zároveň poskytuje informáciu o príchode vašich detí domov alebo o bezpečnom návrate starých rodičov. Smart interérová kamera umožňuje vypnutie snímania vybraných profilov pre zachovanie súkromia. Užívateľ môže spravovať všetky zariadenia Netatmo Pro Security v rovnakej Netatmo Security aplikácii.

Ak máte záujem o komplexný systém bezpečnosti s viacerými zariadeniami Netatmo Pro, kontaktujte nás pre cenovú ponuku.

 

Pripojte sa k nám. Len užitočné informácie na váš e-mail