Nová Sedna: Vypínače a zásuvky Schneider Electric

V súčasnosti sa v interiéroch dbá na každý detail. Vďaka pokrokom vo využití elektrickej energie a možnostiam moderných elektroinštalácií sa aj vypínače a zásuvky stali podstatnou súčasťou stavieb, na ktorú sú kladené technické a dizajnové požiadavky. Moderné vypínače a zásuvky sa odlišujú rôznymi tvarmi, farbami, textúrami a materiálmi, akými sú napríklad plast, sklo, kov alebo drevo. Dizajny sa dajú navzájom kombinovať pri zachovaní dokonalej funkčnosti. Nový produktový rad zásuviek a vypínačov Sedna Design a Sedna Elements od spoločnosti Schneider Electric odpovedá na požiadavky trhu a ponúka kvalitné technické spracovanie v atraktívnom dizajne. Vypínače a zásuvky Sedna Dizajn a Elements sú navrhnuté s ohľadom na pútavý dizajn, osobitý štýl a v neposlednom rade dobrú cenu. Sedna plní aj predstavy elektrikárov. Technické vychytávky zjednodušujú a skracujú dobu montáže, zvyšujú spoľahlivosť aj vašu spokojnosť. Sedna je jasná voľba elektro profesionálov a spokojných koncových užívateľov.
 

Moderný dizajn vypínačov a zásuviek Sedna

Sedna Design a Sedna Elements boli inšpirované súčasnými trendmi v móde a interiérovom dizajne. Vďaka tomu získa každá miestnosť okrem kvalitnej elektroinštalácie odvážny a štýlový interiérový doplnok alebo naopak, nenápadne zapadne a splynie. Produktový rad Sedna Design ponúka štyri farby, medzi nimi aj aktuálny dizajnový hit - výrazný Antracit. Sedna Elements ponúka dokonca až deväť rôznych vzhľadov, ktoré imitujú materiály kameň, drevo, sklo alebo kov. Farby rámčekov a prístrojov možno medzi sebou ľubovoľne kombinovať a vytvárať rôzne variácie, ktoré najlepšie zodpovedajú vášmu vkusu. Môžete sa v celom byte držať jednotnej línie alebo mať každú izbu v inom štýle. Je len na vás, či uprednostníte industriálnu eleganciu, severský štýl, starobylý vintage alebo prírodný dizajn. Zaoblený profil povrchovej konštrukcie Sedna vytvára ilúziu, že vypínač nie je v jednej rovine so stenou, ale skôr pláva pred ňou, čo vzbudzuje dojem ľahkosti a elegancie. Ergonomický tvar rámčekov Sedna bol navrhnutý tak, aby sa na nich nezachytával prach a nečistoty.
 

Sedna poteší aj elektrikárov

Projekt elektroinštalácie si vyžaduje nielen množstvo plánovania, ale aj času pri samotnej inštalácii. Pri vyvíjaní nového produktového radu Schneider Electric myslel na profesionálnych elektrikárov alebo domácich majstrov. Bezskrutkové prevedenie nielenže skracuje čas montáže, ale zaručuje stopercentné uchytenie vodičov. Na zadnej strane nájdete schému zapojenia. Elektrikár alebo domáci kutil sa môže uistiť, že inštaláciu vykonáva správne.

Rámčeky môžete vďaka ich ergonomickému tvaru inštalovať vertikálne aj horizontálne. Poteší aj extra priestor pre kabeláž a veľmi jednoduchá inštalácia. Vďaka premyslenému 8-bodovému zacvakávaciemu systému rámčekov si poradíte aj s nerovnými stenami alebo vystúpenými či príliš zapustenými elektroinštalačnými krabicami. Kvalitné kovové montážne rámčeky do seba zapadajú pomocou zámkov, ktoré slúžia na perfektné vyrovnanie až piatich prístrojov vedľa seba. Prístroje v krycích rámčekoch radov Sedna Design zároveň disponujú stupňom krytia IP 44, takže majú spoľahlivé membránové tesnenie a môžu byť bez problémov použité na miestach s vysokou vlhkosťou, respektíve tam, kde je vyššie krytie potrebné.

Zaujímavosťou sú povrchové krabice až v štyroch základných farbách. Jednonásobnú povrchovú krabicu Sedna je možné rozšíriť viacnásobnou rozširújucou krabicou až na päťnásobnú povrchovú krabicu pre elektroinštaláciu bez sekania do steny.
 

Široká ponuka funkcií pre modernú elektroinštaláciu

Sedna ponúka moderné funkcie pre dokonalé pohodlie. Ponuku netvoria len vypínače a zásuvky, ale aj USB nabíjačky A+A a A+C, držiaky mobilných telefónov, televízne a dátové zásuvky, automatické spínače svetiel s detektorom pohybu, termostaty na reguláciu teploty, žalúziové spínače, ako aj stmievače, ktoré je možné použiť nielen s LED svietidlami, ale aj s bežnými a halogénovými žiarovkami. Na rozdiel od bežných otočných stmievačov sa stmievače Sedna dajú paralelne prepojiť s obyčajnými tlačidlami a týmto spôsobom stmievať svetlo z viacerých miest. Vypínače a zásuvky s vyšším krytím IP 44 sú aj v rade Sedna samozrejmosťou. Produktové rady Schneider Electric Sedna pokrývajú všetky funkcie, ktoré si vyžaduje moderná domácnosť.

Vypínače a zásuvky pre rezidenčné a komerčné využitie dopĺňajú praktické spínače ako časovače, navrhnuté na spínanie ohmických, indukčných alebo kapacitných záťaží na nastaviteľné časové obdobie od 1 sekundy až do 24 hodín. Sortiment Sedna je vhodný aj pre malé a veľké komerčné projekty ako hotely a apartmány vďaka ponuke špecializovaných spínačov pre hotelové karty alebo tlačidlových ovládačov s tiahlom.
 


DOKUMENTY

Pripojte sa k nám. Len užitočné informácie na váš e-mail