Porovnanie video vrátnikov Niko a Bticino

Video telefón je dnes bežnou súčasťou rodinných domov. Ponúka komfort a bezpečnosť. Moderné riešenia sú spárovateľné s mobilnými zariadeniami cez aplikáciu. Vďaka tomu vidíte návštevy a ovládate bránu na diaľku. Naši odborníci pre Vás porovnali technické parametre obľúbeného video vrátnika Classe 300X Wi-Fi a novinky od belgickej firmy Niko, aby Vám uľahčili výber.
 

 

Niko video sada s vonkajšou a vnútornou jednotkou pre jedného učastníka s možnosťou vzdialeného prístupu cez smartfón


Bticino Classe 300X Wi-Fi (sada s vonkajšou jednotkou Linea 3000, s vnútornou jednotkou Classe 300X Wi-Fi a zdrojom)

 
 
 
Niko
Bticino
Vonkajšia jednotka Vonkajšia jednotka je s montážou na povrch. Vonkajšia jednotka v sete je určená pre montáž na povrch, s možnosťou dokúpenia príslušenstva aj pre zapustenú montáž. Pri povrchovej montáži možnosť dokúpiť striešku proti dažďu alebo slnku.
  Tlačidlo pre jeden byt. Vonkajšia jednotka obsahuje jedno tlačidlo. Tlačidlo pre jeden alebo dva byty. Kruhová stláčacia plocha sa rozdelí prepínačom na dve časti, zatlačaním ktorej vyvoláte zvonenie do dvoch rôznych bytových jednotiek.
  Bez kľúčeniek. Súčasťou setu vonkajšej jednotky su elektronické kľúčenky pre otváranie dverí priložením kľúčenky k vonkajšej jednotke.
  Uhol záberu kamery 155°. Uhol záberu kamery 105°.
  Prisvietenie infračervenými LED do vzdialenosti 3 m. Prisvietenie LED.
  Možnosť rozšírenia na dve vonkajšie jednotky. Možnosť rozšírenia na dve vonkajšie jednotky.
Vnútorná jednotka Iba čierna farba. Možnosť výberu farieb biela a antracit.
  Vnútorná jednotka nie je nevyhnutná. Ak nepoužijete vnútornú jednotku, možete použiť napríklad tablet. V tomto prípade však prichádzate o záznam z neprijatých hovorov, pretože tieto sa nahrávajú na SD kartu vnútornej jednotky. Záznamy z neprijatých návštev možno spúšťať len z vnútornej jednotky. Vnútorna jednotka je povinná. Vnútorná jednotka je povinná, pretože sa prostrednníctvom domácej Wi-Fi siete pripája na internet a tým zabezpečuje správu systému, ale aj pripojenie ostatných smartfónov/tabletov. Záznamy z neprijatých návštev sa ukladajú na cloude, sú teda prístupné na všetkých zariadeniach (vnútorná jednotka, smartfóny, tablety).
  Možnosť rozšírenia na max. 5 vnútorných jednotiek. Jednoducho sa dokúpi potrebný počet vnútorných jednotiek. Možnosť rozšírenia na max. 5 vnútorných jednotiek. Iba jedna vnútorná jednotka je pripojená cez Wi-Fi na internet. Na ostatných sa Wi-Fi musí vypnúť, resp. ekonomickejšie riešenie je dokúpiť ostatné vútorné jednotky bez možnosti pripojenia na Wi-Fi.
  Možnosť interkomu medzi dvoma vnútornými jednotkami. Maximálna dĺžka hovoru 8 min. Možnosť interkomu medzi dvoma vútornými jednotkami. Maximálna dĺžka hovoru 1 min.
  Vysoké rozlíšenie. Štandardné rozlíšenie.
Kabeláž Nutné dotiahnúť LAN kábel do zdroja pre pripojenie na internet. LAN kábel nie je potrebný - vnútorná jednotka je však povinná, pretože sa pripája na domácu Wi-Fi sieť.
  Možnosť otvárania dvoch brán napätím 12 V alebo ďalším beznapäťovým kontaktom do 24 V. Možnosť otvárania jednej brány, pre otváranie ďalšej brány musite dokúpiť prídavné relé.
  Možnosť pripojenia externého gongu (napríklad do altánku v záhrade, ktorý bude ohlasovať prichádzajúcu návštevu aj bez smartfónu). -
  Káble pre otváranie brán môžete k elektrickým zámkom tahať dvomi spôsobmi: z vonkajšej jednotky alebo zo zdroja (teda z rozvádzača). Kábel k elektrickému zámku je nutné dotiahnuť z vonkajšej jednotky.
  Kabeláž pre vnútorné jednotky može byt realizovaná buď hviezdicovo od zdroja alebo vnútorné jednotky môžu byť poprepájané káblom medzi sebou. Pri hviezdicovej kabeláži viac ako dvoch vnútorných jednotiek je nutné dokúpiť súčiastku - videodistribútor.

Pripojte sa k nám. Len užitočné informácie na váš e-mail