Legrand Valena Life: Čierna farba v dvoch krokoch

Legrand Valena Life je jedným z najobľúbenejších radov vypínačov na slovenskom trhu. Profesionálni elektroinštalatéri oceňujú najmä jednoduchosť montáže. Koncových užívateľov zaujme nerušivý moderný tvar štvorca vo štvorci a rozumná kombinácia ceny a kvality. Valena Life bola doteraz dostupná v troch farebných variantách prístrojov - biela, béžová, hliník - v kombinácii so 16 rôznymi rámčekmi z plastu.

V roku 2021 prichádza Legrand s farebným vyhotovením čierna matná, ktorá odpovedá na neustále zvyšujúci sa dopyt po vypínačoch a zásuvkách v tmavom vyhotovení. Legrand Valena Life čierna matná je nateraz dostupná vo forme krytiek. Pre zloženie kompletného prístroja Valena Life v čiernej matnej farbe sa použije mechanizmus Valena Life v bielej farbe, odstráni sa z neho biela stredová krytka alebo kolíska a vymení sa za krytku Valena Life čierna matná. Systém objednávania produktov v dizajne čierna matná preto pozostáva z troch objednávacích čísiel. Sortiment Valena Life čierna matná dopĺňajú jednonásobne až päťnásobné krycie rámčeky identické pre horizontálnu a vertikálnu montáž.

Legrand v roku 2022 plánuje predstaviť kompletný sortiment radu Valena Life čierna matná v systéme dvoch objednávacích čisiel, teda mechanizmu s integrovanou stredovou krytkou a kyrcieho rámčeka, tak ako pri ostatných farebných vyhotoveniach.


Aké alternatívy čiernych vypínačov existujú?

Čierne alebo antracitové vypínače nie sú úplnou novinkou. Samotný Legrand vo svojom najvyššom rade Céliane už dlhšie ponúka viaceré možnosti, vrátane stredových grafitových krytiek a rámčekov z čierneho skla, bridlice, tmavého dreva alebo karbónu. Belgický špecialista na vypínače Niko je známy pre svoj stredný rad vypínačov a zásuviek Niko Intense, v ktorom nájdete vyhotovenie Anthracite alebo novinku Matt Black. V ponuke čiernych vypínačov nezaostáva ani priemyselný špecialista Schneider Electric s novým radom Sedna Design a Elements vo vyhotovení Antracit. Schneider Electric ponuku dopĺňa vďaka akvizícii nemeckej značky Merten aj vysokokvalitnými čiernymi vypínačmi z materiálov vrátane skla, kameňa a plastu. Ak hľadáte niečo unikátne a chcete sa odlíšiť, značka Berker zo skupiny Hager vás očarí prezíznou nemeckou kvalitou mechanizmov a exkluzívnou ponukou dizajnov z prvotriednych materiálov aj v čiernej farbe.

Pripojte sa k nám. Len užitočné informácie na váš e-mail