Porovnanie videovrátnikov Legrand

Spoločnosť Legrand výrazne rozšírila sortiment vstupných systémov pre rodinné domy s pripojenním na Wi-Fi. Pod značkou Legrand bol predstavený produkt Easy Kit Wi-Fi, ako pokračovanie úspešnej 7" vstupnej sady, tentokrát s pripojením na Wi-Fi a ovládaním cez smartfón. Pod značkou Bticino boli inovované vnútorné jednotky z radu Classe 100 pre rezidenčné projekty a bola predstavená nová sada pre rodinné domy Classe 100X Wi-Fi. Navyše, s akvizíciou francúzskeho špecialistu na IoT riešenia Netatmo, získal Legrand do sortimentu aj zvonček s videom Doorbell. V tomto článku sa pozrieme na rozdiely medzi jednotlivými riešeniami video vstupných systémov pre jednu až dve domácnosti s pripojením na Wi-Fi a vysvetlíme, aké aplikácie vstupné systémy ponúkajú.

* Možnosť nastavenia tlačidiel na vonkajšej jednotke videovrátnika na dve samostatné tlačidlá pre vyzváňanie do dvoch domácností zvlášť.
** Prídavná záťaž môže byť napríklad posúvna garážová brána alebo osvetlenie. Pri modeloch Classe 300X Wi-Fi a Classe 100X Wi-Fi je nutné doplniť inštaláciu o prídavné relé, ktoré sa konfiguruje na vybraný charakter ovládanej záťaže. Pri modeloch Easy Kit Wi-Fi sú predurčené prídavné záťaže pre ovládanie posúvnej brány (bezpotencialový kontakt) a osvetlenia.
*** Zdroj je určený pre montáž do rozvádzača (šírka 6 modulov). Adaptér je určený do zásuvky, s možnosťou montáže do rozvádača.
**** horizontálny/vertikálny uhol


Videovrátnik s Wi-Fi pre rodinné domy

Súčaťou porovnania vstupných systémov sú produkty Legrand určené ako vstupné systémy pre rodinné domy, pre maximálne dve domácnosti, s pripojením na Wi-Fi. Produkty patria do rôznych cenových kategórií, ponúkajú rôzne možnosti a nájdu aplikácie v rôznych situáciách.


Bticino Classe 300X Wi-Fi

Videovrátnik Classe 300X Wi-Fi je dlhodobo obľúbeným riešením pre rodinné domy s vyššímmi nárokmi. Sada 300X Wi-Fi sa dodáva so 7-palcovou bielou dotykovou vnútornou jednotkou a ponúka široké príslušenstvo, vrátane rámika a inštalačnej krabice pre zapustenú montáž vonkajšej jednotky, striešku proti dažďu alebo dodatočné vnútorné jednotky v bielej alebo čiernej farbe. Sada sa dodáva spolu s elektronickými kľúčenkami a veľkou výhodou je tiež záznamník, vďaka ktorému vám žiadna návšteva neunikne. Po doplnení prídavného relé ponúka Classe 300X Wi-Fi neobmedzené možnosti konfigurácie spínania dodatočných záťaží, či už je to garážová brána, záhradné osvetlenie alebo akýkoľvel iný elektrický obvod.

Naše odporúčanie:
Najkomplexnejší vstupný systém pre rodinné domy s veľkou dotykovou obrazovkou, elektronickými kľúčenkami a širokými možnosťami konfigurácie splní požiadavky väčšiny domácností.
 

Bticino Classe 100X Wi-Fi

Sada Classe 100X Wi-Fi je novinkou pre rodinné domy. Od vyššej verzie Classe 300X Wi-Fi sa odlišuje najmä menšou 5-palcovou vnútornou jednotkou a neponúka záznamník návštev. Samotná obrazovka vnútornej jednotky Classe 100 nie je dotyková, ale disponuje okrem dvoch fyzických tlačidiel aj tromi dotykovými tlačidlami, ktoré slúžia na otváranie elektrického zámku, schodiskového alebo záhradného osvetlenia a aktiváciu kamery. Štyri dodatočné tlačidlá je možné naprogramovať podľa potreby, napríklad pre interkom, otváranie garážovej brány a podobne. Vnútorné jednotky Classe 100X Wi-Fi sú odporúčanou náhradou vstupných systémov Bticino v menších aj väčších rezidenčných projektoch. Výmenou napríklad za Bticino audiojednotku vnútornou jednotkou Classe 100X Wi-FI rezident získa benefity ovládania vrátnika online aplikáciou.

Naše odporúčanie:
Lacnejšia alternatíva pre sadu Classe 300X Wi-Fi. Vnútorné jednotky Classe 100 sú perfektným riešením pre väčšie rezidenčné projekty so vstupným systémom Bticino, kde dokážu nahradiť audio systém za video a prepojiť systém so smartfónom. V rodinnom dome ale odporúčame nepatrne vyššiu investíciu do sady Classe 300X Wi-Fi, ktorá sa pri investícii do domu rozhodne oplatí.
 

Legrand Easy Kit Wi-Fi

Smart videovrátnik Legrand Easy Kit Wi-Fi sa dodáva v sadách s modernou 7" vnútornou jednotkou v bielom alebo čiernom vyhotovení. Easy Kit zobrazí návštevy aj na smartfóne nech sa nachádzate kdekoľvek a otvára elektrický zámok na diaľku. Plní plnohodnotnú funkciu videovrátnika, ktorú od značky Legrand očakávate. Narozdiel od pokročilejších sád Bticino nedokáže vonkajšia jednotka sady Easy Kit otvárať bránku elektronickými kľúčenkami. Možnosti spínania prídavných záťaží sú obmedzené na maximálne dve. Prídavné záťaže sú predurčené pre ovládanie posúvnej brány (bezpotencialový kontakt) a osvetlenia a nie je možné ich konfigurovať, čo je však pre bežný rodinný dom vo veľkej miere postačujúce.

Naše odporúčanie:
Easy Kit je moderný smart videovrátnik Legrand, ktorý splní všetky základné požiadavky za výhodnú cenu. Je kompatibilný s Legrand videovrátnikmi 369230 a 369220.
 

Netatmo Doorbell

Zvonček s videom Doorbell Netatmo Pro nie je klasický videovrátnik. Doorbell dokáže nahradiť váš zastaraný systém zvončeka jednoduchou výmenou vonkajšieho zvončekového tlačidla. Zámenou získavate video systém s pripojením na Wi-Fi a možnosťou komunikácie s návštevou cez smartfón. Zvonček Doorbell je súčasťou smart IoT produktov značky Netatmo s prepracovanou aplikáciou na smartfóny. Netatmo Doorbell umožňuje ovládanie cez hlasových asistentov (Apple Siri, Google Assistent, Amazon Alexa), poskytuje históriu záznamov cez smartfón a v aplikácii si dokážete nastaviť iba vybrané zóny, ktoré bude Doorbell monitorovať. Na druhej strane, Doorbell neovláda elektrický zámok ani iné prídavné záťaže a preto nie je plnohodnotným vstupným systémom, ale skôr smart zvonček s videom. V mnohých prípadoch môže byť hendikepom aj dosah Wi-Fi pripojenia.
 
Naše odporúčanie:
Netatmo Doorbell nájde uplatnenie najmä pri výmene existujúceho zvončekového tlačidla za nový smart systém. Použiť ho môžete v rezidenčnom projekte pred vchodom do bytu, v komerčných prevádzkach s oddialeným vstupom, ale aj v rodinnom dome bez klasického oplotenia.

Pripojte sa k nám. Len užitočné informácie na váš e-mail