FAQ

Aký je rozdiel medzi modulárnymi prístrojmi Legrand RX3, TX3 a DX3?

Ističe a prúdové chrániče Legrand sú dostupné v radoch RX3, TX3 a DX3. Aký je medzi nimi rozdiel a ako vybrať správny modulárny prístroj pre konkrétny projekt?
Odpoveď
Legrand RX3
Legrand RX3 je základná ekonomická ochrana pre projekty s nižším rozpočtom bez potreby pomocného príslušenstva. Rad RX3 spĺňa všetky základné požiadavky pre bežné použitie. Ističe Legrand RX3 sú dostupné ako 1-pólové, 2-pólové aj 3-pólové prístroje s nominálnym prúdom od 6 A do 63 A s vypínacou charakteristikou B a C. Vypínacia schopnosť 6 kA (6000 A) pri 230/400 V AC podľa normy STN EN 60898-1 splní požiadavky väčšiny rezidenčných aplikácií. Prúdový chránič typu AC alebo typu A v rade Legrand RX3 sa dodáva ako 2-pólový alebo 4-pólový prístroj s nominálnym prúdom 25 A až 80 A s citlivosťou 30 / 100 / 300 mA v súlade s STN EN 61008-1. Rad ističov a prúdových chráničov RX3 prináša riešenie pre najbežnejšie požiadavky rezidenčných a komerčných stavieb z hľadiska ochrany pred skratom, preťažením a rozdielovými prúdmi. 
Legrand TX3
Legrand TX3 má niekoľko funkcií, ktoré uľahčujú inštaláciu, pripojenie káblov a údržbu a tým šetrí čas v každom štádiu projektu. Legrand TX3 je ideálny pre všetky projekty, kde sa vyžaduje rýchla identifikácia obvodov a potreba použitia pomocného príslušenstva, ako napríklad pomocné kontakty, signalizačné kontakty, motorové pohony a podobne. Z pohľadu sortimentu je TX3 výrazne bohatší ako RX3. Pri ističoch ponúka napríklad viac vypínacích charakteristík, vyššie vypínacie schopnosti a 4-pólové vyhotovenie. Prúdové chrániče sú zase dostupné so širokými možnosťami citlivosti na unikajúce prúdy od 10 mA do 500 mA, vrátane selektívnej verzie a v širokej škále nominálnych prúdov do 100 A. Vizuálnym rozdielom oproti nižšiemu radu Legrand RX3 je efektívny a trvalý spôsob označenia prístrojov pomocou označovacích štítkov. Bezpečnostná klapka zabraňuje chybnému vloženiu vodiča za kvalitnú prítlačnú strmeňovú svorku a zabezpečuje správne a bezpečné pripojenie. Spodné svorky radu Legrand TX3 sú kompatibilné s vidlicovými aj s kolíkovými prepájacími hrebeňmi. Špeciálna vysunuteľná príchytka umožňuje ešte jednoduchšiu a pohodlnejšiu montáž a možnosť odstrániť alebo vymeniť ktorýkoľvek prístroj bez nutnosti odpojenia ostatných prístrojov v jednom rade 
Legrand DX3

Rad DX3 je navrhnutý pre najnáročnejšie aplikácie s vysokou mierou bezpečnosti. Menovitý prúd, vypínacia schopnosť, počet pólov, vypínacie charakteristiky, koordinácia a elektrické charakteristiky ističov DX3 boli navrhnuté tak, aby pokryli požiadavky aj najväčších priemyselných projektov, nevynímajúc komerčné budovy všetkých veľkostí. Ak napríklad hľadáte najkvalitnejšiu ochranu pomocou ističov 1P+N, Legrand DX3 má riešenie. Legrand DX3 má taktiež dokonale premyslenú identifikáciu typu prístroja podľa farby páčky a jasné označenie vypínacej schopnosti nielen nápisom na ističi, ale aj farebným symbolom na páčke ističa pre ľahšiu obsluhu a údržbu.
#istič
#istič Legrand
#prúdový chránič
#prúdový chránič Legrand

Pripojte sa k nám. Len užitočné informácie na váš e-mail