FAQ

Rozdiel medzi Legrand Valena a Valena Life

Aký je rozdiel medzi radami vypínačov a zásuviek Legrand Valena a Legrand Valena Life?
Odpoveď

 


8 dôvodov, prečo je Valena Life lepšou voľbou ako stará Valena:
 

 • Modernejší dizajn

  Rad Legrand Valena prišiel na trh už začiatkom rokov 2000 a dodnes pretrváva bez zásadných zmien. Vypínače a zásuvky Valena Life definované sloganom "štvorec vo štvorci" v interiéri pôsobia jemnejšie, sofistikovanejšie a zároveň nadčasovo. Voľbou Valena Life tiež neriskujete, že o pár rokov budete potrebovať vymeniť krytku alebo rámik vypínača alebo zásuvky a tie sa nebudú dať zohnať kvôli ukončenej výrobe.

   
 • Kvalitnejší mechanizmus a technické trendy

  Rovnako ako pri dizajne aj kvalita spínania mechanizmov novej rady Valena Life výrazne prekonáva starú Valenu. Navyše dátové zásuvky kopírujú aktuálne požiadavky na vyššie prenosové rýchlosti (Cat.6A), USB nabíjačky zase podporujú vyššie nabíjacie prúdy 2 400 mA. Univerzálne stmievače vedia okrem halogénových žiaroviek kultivovaným spôsobom stmievať aj stmievateľné LED žiarovky. Valena Life tiež podporuje možnosti smart domácnosti v rade s Netatmo.

   
 • Nižšia cena

  Napriek kvalitatívnym a dizajnovým výhodám je rada Legrand Valena Life lacnejšia ako jej predchodca Legrand Valena.

   
 • Dvojzásuvka s pootočenou hornou dutinkou

  Dvojzásuvky Valena Life (obj. č. 753186, 753286 a 753386) disponujú pootočenou hornou dutinkou. Pootočenie dutinky poskytuje komfort pri zapojení dvoch vidlíc v tvare "L" súčasne.

   
 • Zásuvky iba s detskou ochranou

  Detská ochrana je súčasťou každého mechanizmu zásuvky a dvojzásuvky Valena Life 230V, či už si vyberiete biele, béžové alebo hliníkové prevedenie. Detská ochrana zabezpečuje ochranu uživateľa v prípade zasunutia vodivého predmetu do dutinky zásuvky.

   
 • Lepšie balenie

  Mechanizmy s krytkou alebo kolískou aj rámiky Valena Life sú balené v individuálnom plastovom obale. Konečný uživateľ aj inštalatér majú tak istotu, že produkt sa k nim dostane od dodávateľa v perfektnom stave priamo z výroby. Navyše ku všetkým mechanizmom je pribalená priehľadná ochranná krytka, ktorú použijete napríklad pri malovaní stien.

   
 • Meracie svorky

  Profesionáli aj laici ocenia testovacie body v prednej časti prístroja pre meranie napätia bez potreby vybratia mechanizmu z inštalačnej krabice.

   
 • Označenie vypínača č. 1

  Malá vychytávka na koniec. Vypínač s radením 1 (obj. č. 752101, 752201, 752301) má označenie zapnutej a vypnutej polohy vďaka symbolom na zadnej strane prístroja, čo uľahčuje orientáciu pri zapájaní pre profesionálnych elektrikárov aj domácich kutilov.
 

Pripojte sa k nám. Len užitočné informácie na váš e-mail