Bezskrutkové pripojenie modulárnych prístrojov Hager QuickConnect

Rýchle bezšróbové pripojenie

Bezšróbové prepojenie QuickConnect, novinka z ponuky nemeckej firmy Hager, kombinuje rýchlosť s bezpečnosťou. S technológiou QuickConnect sú káble a hrebeňové prepojovacie lišty jednoducho zapojené do inštalácie pomocou násuvného systému namiesto klasických šróbových svoriek. Pružinové svorky modulárnych prístrojov vytvárajú konštantné pôsobenie sily na vodiče a zvyšujú bezpečnosť celého systému. Systém QuickConnect výrazne skracuje čas montáže. Ceny klasických modulárnych prístrojov Hager a prístrojov s technológiou QuickConnect sú totožné.

QuickConnect je dostupný pre všetky ističe Hager s charakteristikou B a C, dvojpólové aj štvorpólové prúdové chrániče a 1+N-polové prúdové chrániče s nadprúdovou ochranou. Prúdové chrániče a prúdové chrániče s ističom z ponuky Hager sú citlivé na striedavé aj pulzujúce jednosmerné prúdy (Typ A), čím sa odlišujú od bežných prístrojov citlivých iba na striedavé reziduálne prúdy (Typ AC).Pre ohybné vodiče nie sú potrebné žiadne ukončovacie dutinky. Vodiče sa pripájajú bez pomoci nástrojov. Pripojenie alebo uvoľnenie pevných a flexibilných vodičov za pomoci bezšróbových svoriek modulárnych prístrojov. Pre pripojenie stačí vodič zasunúť do modulárneho prístroja. Pre uvoľnenie je potrebné zatlačiť na svorku skrutkovačom.

Inštalácia je bezúdržbová vďaka trvalo vysokej sile prítlaku pružinovej svorky, ktorá sa nemení v čase. Klasické šróbové svorky sa môžu uvoľniť napríklad v prípade vibrácií. QuickConnect tak sľubuje elimináciu potreby uťahovania alebo kontroly svoriek.

Modulárne prístroje Hager disponujú popisným štítkom s ochrannou klapkou pre prehľadnú elektrickú inštaláciu aj pre koncového uživateľa.
 

Flexibilné prepojovacie lišty

Hrebeňové vidličkové prepojovacie lišty Hager v kombinácii so šróbovými prístrojmi aj bezšróbovými modulárnymi prístrojmi QuickConnect slúžia k efektívnemu horizontálnemu prepojeniu modulárnych prístrojov na DIN lište. Všetky pripojovacie lišty sú izolované pre zaistenie maximálnej ochrany. 1- až 4-pólové lišty vo variantách pre 12 modulov alebo o dĺžke 1000 mm ponúkajú maximálnu flexibilitu.


 

Pripojte sa k nám. Len užitočné informácie na váš e-mail