Living Now - Ikonický dizajn

Minimalistický dizajn doladený do posledného detailu. Unikátny tvar, kvalitné materiály, plne dotykové vypínače a rámčeky, ktoré integrujú akúkoľvek funkciu bez kompromisov na dizajne. Living Now bol navrhnutý, aby zapadol do každého interiéru. BTicino, člen spoločnosti Legrand, kombinuje dokonalý vzhľad s prvotriednou funkcionalitou. Living Now s Netatmo navyše dopĺňa smart ekosystém Legrand s Netatmo o smart prístroje v najvyššom dizajne. Budúcnosť prichádza teraz!
   Najpokročilejší dizajn v segmente

Výskum a vývoj sú hlboko zakorenené v koncepte Living Now. Každý jeden komponent bol navrhnutý v unikátnom technickom riešení tak, aby zabezpečoval spoľahlivosť a bezpečnosť na dlhé obdobie. Všetky dôležité technické riešenia radu Living Now sú patentované pre garanciu nadradenej kvality produktov BTicino. Dizajn vypínačov a zásuviek Living Now je ihneď rozpoznateľný svojim extrémne úhľadným dizajnom a presnými líniami. Unikátny tvar, spojenie estetiky, funkcionality a technického pokroku robia z Living Now dokonalé riešenie pre váš projekt, či už ide o domácnosť, verejné priestory alebo administratívu.Krycie rámiky - povrchové úpravy

Rámiky Living Now sú dostupné v šestnástich dekoratívnych povrchových úpravách vyrobených z troch materiálov - technický polymér, zamak a drevo. Technopolymérové dosky sú vyrobené prekrývajúcimi sa vrstvami materiálu, ktoré dodávajú povrchovej úprave krásny hĺbkový efekt. Zliatinu zamak BTicino vždy používalo pre svoje kovové rámiky, pretože je odolná a vhodná pre sofistikované estetické stvárnenie. Pre tých, ktorí hľadajú prirodzenejší efekt, Living Now ponúka dve povrchové úpravy z dreva v dubovej a orechovej farbe.

Povrchové úpravy zamak a drevo sú vyrábané kusovo. Medzi jednotlivými rámikmi preto môžu vznikať drobné rozdiely v povrchovej úprave. Tieto rozdiely predstavujú charakteristický unikátny prvok rámikov Living Now a dokresľujú jedinečnosť najnovšieho radu vypínačov Legrand, ktorú si zamilujete.

Living Now sa pýši aj patentovaným plávajúcim flexibilným rámom v zadnej časti dizajnového rámika. Vďaka nemu priľne vypínač alebo zásuvka vždy dokonale k akémukoľvek povrchu, skryje nerovnosti montážneho povrchu a nepresnosti montáže zapustených inštalačných krabíc.
 
Krytky - biela, čierna, piesok

Krytky Living Now predstavujú estetickú a interaktívnu časť vypínačov a zásuviek, vrátane rôznych funkcií ako ovládanie žalúzií, stmievanie, dátové napájanie a podobne. Dostupné sú tri rôzne farby krytiek pre všetky typy prístrojov: biela, čierna a piesok. Saténový povrch krytiek vytvára príjemný pocit pri dotyku. Vyberajte rámiky a krytky podľa svojho uvážania, kombinácie sú neobmedzené!
 

 Exkluzívny plne dotykový systém

Vždy dokonale zarovnaný tvar s obrovským priestorom pre funkcie. Ovládajte svetlo stlačením ľubovolného bodu na vypínači Living Now. Po zatlačení sa vypínač vráti do svojej pôdovnej perfektne zarovnanej polohy. Samostrediaci systém je patentovaný systém Bticino, ktorý umožňuje, aby ovládacie kryty zostali vždy zarovnané s ostatnými komponentmi aj po nepretržitej prevádzke. Plne dotykové ovládanie je testované na viac ako 80 000 zapnutiach s pripojenou záťažou, čo predstavuje približne 40 rokov bežného používania vypínačov. Aj preto je Living Now dokonalý vypínač práve pre váš interiér.
 

Inštalácia a zapojenie

Napriek tomu, že rad Living Now je jedinečný a neobvyklý, bežné postupy zapojenia prístrojov a inštalácie rámikov zostávajú nezmenené. Zapojenie vypínačov a zásuviek Living Now vyžaduje bežnú kabeláž a to aj v prípade smart inštalácie Living Now s Netatmo. BTicino už tradične stavilo na modulárny dizajn s inovovanými pevnejšími montážnymi doskami. Klasická elektrická zásuvka 2P+T predstavuje 2 moduly, vypínače sú vyrábané v 1-modulovom alebo 2-modulovom vyhotovení. Rámiky Living Now sú dostupné vo verziách 2 moduly, 2x2 moduly, 3x2 moduly alebo 4x2 moduly, teda ako alternatívy pre 1-rámčeky až 4-rámčeky vo väčšine iných rád vypínačov a zásuviek, vrátane populárneho radu Legrand Valena Life.Pre montáž sa používa bežná zapustená inštalačná krabica a kompletná zostava prístroja vyžaduje montážnu dosku Living Now (obj. č. K4702), prístroj, jednu 2-modulovú krytku alebo dve 1-modulové krytky a rámik. Montážna doska vždy vyžaduje inštaláciu 2 modulov Living Now. Pri riešeniach vyžadujúcich 2-modulové kryty samostatných 1-modulových ovládacích prvkov (napr. K4001A + KW01M2) je potrebné po stranách 1-modulového spínača inštalovať dve polmodulové záslepky (obj. č. K4949) pre dosiahnutie modularity 1 modul + 0,5 modulu + 0,5 modulu = 2 moduly.

V porovnaní s bežným sortimentom vypínačov a zásuviek Legrand, Schneider Electric alebo Niko, Bticino Living Now v sortimente neponúka samostatný vypínač č. 5 (tzv. sériový vypínač alebo lustrový vypínač) ani samostatný vypínač č. 5B (tzv. dvojnásobný schodiskový vypínač alebo vypínač 6+6). O základných typoch vypínačov a ich radení sa dočítate v sekcii FAQ. Funkcionalita je však dokonale zachovaná. Pre vytvorenie sériového vypínača č. 5 je potrebné objednať dva vypínače č. 1 (obj. č. K4001A + K4001A) pre ovládanie dvoch samostatných svetelných okrukov z jedného miesta. Podobne, vypínač č. 5B vytvoríte kombináciou dvoch schodiskových vypínačov č. 6 (obj. č. K4003A + K4003A) pre ovládanie dvoch samostatných svetelných okruhov z dvoch miest.
 


Pripojte sa k nám. Len užitočné informácie na váš e-mail