Nový Legrand Mosaic - Inovovaný dizajn a funkcie

V roku 2022 prichádza spoločnosť Legrand na slovenskom trhu s inováciou radu Legrand Mosaic, extrémne flexibilného a univerzálneho programu vypínačov a zásuviek. Prístroje Mosaic sú modulárne s univerzálnym rozmerom dvoch modulov 45 x 45 mm. Vďaka tomu je možné Mosaic použiť v bežných inštalačných krabiciach, podlahových krabiciach, zásuvkových blokoch alebo DLP inštalačných kanáloch. S viac ako 250 rôznymi funkciami je program Mosaic vhodný pre akýkoľvek projekt. V administratívnych priestoroch či obchodných centrách zabezpečí kvalitné napájanie a jednoduchú možnosť úprav, v medicínskych zariadeniach sa zase zídu špecializované funkcie a antibakteriálne vyhotovenie prístrojov pre dokonalú hygienu. V tomto článku vám BUČO prináša jednoduchý prehľad najdôležitejších zmien v inovovanom programe Legrand Mosaic.
 Nové farebné vyhotovenia

Legrand Mosaic sa prispôsobuje moderným trendom a prináša prístroje a rámiky vo farebných vyhotoveniach biela, hliník a čierna matná. Pre zdravotnícke zariadenia je dostupný Mosaic vo vyhotovení antibakteriálna biela s obsahom iónov striebra, ktoré obmedzujú usadzovaniu baktérií na povrchu. Široký sortiment aj naďalej dopĺňajú zásuvky pre vybrané aplikácie vo farbách červená, zelená, oranžová, žltá, hnedá a modrá.


Prístroje Mosaic Easy-Led a nové rámiky

Základné modulárne vypínače a tlačidlá Mosaic sú nahradené inovovanými prístrojmi Mosaic Easy-Led s novými objednávacími číslami (napríklad 278001L pre vypínač č.6, 1M alebo 278030L pre prepínacie tlačidlo, 1M). Rámiky Mosaic prešli kompletnou zámenou a okrem nových farieb prinášajú aj nový, mierne asymetrický dizajn, ktorý sa prejaví najmä pri odrazoch svetla a jeho cieľom je navodiť pocit dynamickosti. Montážne dosky zostávajú nezmenené.
 

Patentované zarovnané zásuvky

Zásuvky so zarovnaným dnom sú súčasným štandardom pre všetky Legrand zásuvky 2P+T. Jedinečný patent spoločnosti Legrand zabezpečuje, že dno zásuvky Mosaic pri dotyku zostane na mieste. Dno zásuvky sa zasunie iba po zapojení vidlice, poskytuje vyššiu bezpečnosť a zamedzuje usádzaniu prachu.
 

Mosaic Link s pootočenou dutinkou

Inovovaný rad Legrand Mosaic prináša zásuvky Mosaic Link s automatickými páčkovými svorkami, pripojením zboku a dutinkou pootočenou o 45°. Predkonektorované zásuvky Mosaic Link alebo prepojovací konektor Mosaic Link (objednávacie číslo 077100L) zabezpečia jednoduché prepojenie ostatných zásuviek a ľubovolné konfigurácie jednoduchým nakliknuktím, bez potreby káblovania všetkých zásuviek individuálne. Inštalácia s Mosaic Link je rýchlejšia, jednoduchšia a zvyšuje produktivitu elektroinštalačných prác.
 


Podsvietenie

Krytky nových spínačov a tlačidiel Mosaic Easy-Led sú vyrobené z materiálov, ktoré umožňujú presvetlenie a vylepšujú funkcie LED podsvietenia. Úsporné LED signálky sa jednoducho inštalujú priamo na prednú stranu prístroja pod krytku a umožňujú orientačné osvetlenie (objednávacie čísla 067686L / 067687L) alebo signalizačné osvetlenie (objednávacie čísla 067685L / 067688L / 067689L).

Druhou alternatívou je podsvietenie rámikov Mosaic. Po odlomení spodnej časti 2-modulovej montážnej dosky (objednávacie číslo ) sa na jej miesto inštaluje Mosaic Easy-Led podsvietenie s výkonom 0,04 W alebo 1,4 W (objednávacie čísla 080260L / 080262L).
 


 
Na stiahnutie
 
Katalóg Legrand Mosaic 2022
 

Pripojte sa k nám. Len užitočné informácie na váš e-mail